Cegła - Literatura - Proza - Poezja
100 000 KSIĄŻEK NA WWW.TAJNEKOMPLETY.PL !!!
AKTUALNOŚCI MEDIA PODREALIZM CEGIELNIA WASZE & NASZE WYWIADY LINKI KSIĘGA GOŚCI REDAKCJA
 
 
WRÓĆ | WYDRUKUJ

fink

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI

MŁODZIEŻOWE CENTRUM KULTURY W SKIERNIEWICACH

PRZY WSPÓŁPRACY TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ SKIERNIEWIC

I POD PATRONATEM PREZYDENTA SKIERNIEWIC

 

ogłasza

 

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI

IM. TADEUSZA SUŁKOWSKIEGO

 

REGULAMIN

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie zestawu trzech wierszy w czterech egzemplarzach opatrzonych godłem słownym i oznaczonej tym samym godłem, zaklejonej koperty, zawierającej imię, nazwisko, adres, e-mail i numer telefonu autora.

Konkurs ma charakter otwarty, a tematyka i forma prac jest dowolna.

Nadesłane utwory nie mogą być wcześniej publikowane (także w internecie) i nagradzane w innych konkursach.

Wiersze oceniać będzie jury w składzie: Henryk Bereza, Bohdan Zadura, Karol Maliszewski i Darek Foks (sekretarz).

Nagroda główna wynosi 2000 zł.

Organizatorzy przewidują także inne nagrody i wyróżnienia pieniężne.

Jury zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród.

Termin nadsyłania prac mija 7 września 2007 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 14 października 2007 roku, w przededniu 100. rocznicy urodzin Tadeusza Sułkowskiego. Wręczenie nagród będzie zwieńczeniem dwudniowego minifestiwalu literackiego (wieczory autorskie, promocje książek, projekcje filmów, koncerty etc.), który ma uświetnić nie tylko rocznicę urodzin poety, ale także przypadające w tym roku 550-lecie jego rodzinnego miasta.

Organizatorzy nie zwracają prac nadesłanych na konkurs i zastrzegają sobie prawo bezpłatnej publikacji nagrodzonych wierszy w okolicznościowym wydawnictwie.

Zestawy wierszy należy nadsyłać na adres:

Młodzieżowe Centrum Kultury

ul. Reymonta 33

96-100 Skierniewice

z dopiskiem: „Konkurs poetycki im. Tadusza Sułkowskiego”.

W jury poprzednich edycji konkursu zasiadali m.in.: Andrzej Sosnowski, Marcin Świetlicki, Tadeusz Pióro, Dariusz Sośnicki, Marcin Sendecki i Piotr Sommer, a w gronie laureatów znaleźli się m.in.: Bartosz Muszyński, Cezary Domarus, Klara Nowakowska, Piotr Kuśmirek, Jacek Dehnel i Piotr Macierzyński.

 

* * *

Tadeusz Sułkowski urodził się 15 października 1907 roku w Skierniewicach. Ukończył Gimnazjum im. B. Prusa, studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jako oficer rezerwy brał udział w kampanii wrześniowej. Był ranny i trafił do niewoli. Resztę wojny spędził w obozie jenieckim w Murnau, gdzie uprawiał twórczość literacką, wygłaszał odczyty i referaty. Za studium o Marii Dąbrowskiej otrzymał pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie literackim dla jeńców. Po wyzwoleniu służył w 2 Korpusie we Włoszech. Od 1948 roku mieszkał w Anglii. Był oficerem kasynowym, zarządcą i dozorcą Domu Pisarza w Londynie. Dorywczo pracował jako posłaniec, pomocnik malarza, sprzedawca, sprzątacz. Publikował m.in. w „Kontynentach”, „Kulturze”, „Oficynie Poetów”, „Orle Białym”, „Wiadomościach”. W 1955 roku otrzymał Nagrodę Poetycką Polaków z Glasgow. Zmarł w Londynie 26 lipca 1960 roku. Jego wiersze gromadzą zbiory: „List do dnia” (Warszawa 1933), „Dom Złoty” (Londyn 1961), „Tarcza” (Londyn 1961; wydanie krajowe: Warszawa 1980). W kraju ukazały się także dwa wybory jego wierszy przygotowane przez Krzysztofa Ćwiklińskiego.

 

 

 
  STRONY PARTNERSKIE I POLECANE PRZEZ MAGAZYN CEGŁA  
   
  Portal turystyczny Noclegi-Online Wrocław  Kalambur