Cegła - Literatura - Proza - Poezja
JEST JUŻ 24 NUMER MAGAZYNU CEGŁA - PIECZĘĆ, PYTAJ W KSIĘGARNI TAJNE KOMPLETY, PRZEJŚCIE GARNCARSKIE 2, WROCŁAW
AKTUALNOŚCI MEDIA PODREALIZM CEGIELNIA WASZE & NASZE WYWIADY LINKI KSIĘGA GOŚCI REDAKCJA
 
 
WRÓĆ | WYDRUKUJ

TEATR NAPIĘCIE

OPERA DOZYNKI

TEATR NAPIECIE

 

zaprasza na swiatowa premiere inter-psychicznego seansu sub-liminalnego, dzialajacego w przestrzeni zachwianego komunikatu frenetycznych tautologii: ~

 

pod tytulem:

 

OPERA DOZYNKI

 

[wg "Konwoju Opery" Andrzeja Sosnowskiego]

 

Spektakl tylko dla doroslych! Wstep na spektakl wylacznie na wlasna odpowiedzialnosc i w wypadku podpisania „oświadczenia zgody” na stymulacje umyslu / organizmu czestotliwosciami / srodkami subliminalnymi... Niezapomniane przezycia GWARANTOWANE!

 

TERMINY POKAZOW

13 czerwca 2009, start: 18:00 >> koniec: 21:00

14 czerwca 2009, start: 18:00 >> koniec: 21:00

 

 

 

MIEJSCE POKAZOW

Galeria MANHATTAN

[w wiezowcu w centrum Lodzi, przy ul. Wigury 15 (wejscie od ul. Sienkiewicza)]

  

ILOSC MIEJSC BARDZO OGRANICZONA!!!

 

Zainteresowani spektaklem proszeni sa o kontakt telefoniczny lub mailowy do dnia 11.06.2009 r. (wlacznie) w celu rezerwacji miejsc oraz potwierdzenia obecnosci [ tel.: + 48 660-516-352, mail: teatrnapiecie@gmail.com ]

 

INFO / TWORCY:

 

OBSADA

1) Part B: Ewa Fukuoka i Marian Madalinski

2) Part A: Anna Fratczak i Lukasz Dlugolecki

 

REZYSERIA

Teatr Napiecie

 

DZWIEK + KOMPOZYCJE

Piotr Pieta

 

REZYSERIA SWIATLA

Adam Trautz

 

SYSTEM AKUSTYCZNY

Marcin Koperski

 

KOORDYNACJA

Lukasz Pieta

 

NOTKA O SPEKTAKLU:

 

OPERA DOZYNKI wg tekstu Andrzeja Sosnowskiego pt. Konwoj Opera

 

[encyklopedycznie >> edytuj >> odeslij lub skasuj...]

 

1. Projekt subliminalny Teatru Napiecie realizujacy idee inter-psychicznego seansu teatralnego, opartego na swiadomym stymulowaniu wyobrazni widzow za pomoca generowania formalno-technicznych srodkow opartych na wizualno-akustycznych czestotliwosciach z zakresu od 4 do 15 Hz.

 

2. Spektaklu Teatru Napiecie skonstruowany za pomoca specjalnej, nowatorskiej aparatury scenicznej, ktorej jeszcze nikt na swiecie nie wykorzystal do tworzenia przedstawien teatralnych.

 

3. Spektakl odgrywany w nietypowym ukladzie przestrzennym, zwanym przez tworcow Teatru Napiecie: „Przestrzenia zaburzonego komunikatu frenetycznych tautologii oraz synergetycznego teatru ruchu wyobrazni”. W omawianej przestrzeni akcja toczy sie na dwoch podestach scenicznych ustawionych naprzeciw siebie. Widownia, ulokowana zostaje pomiedzy podestami, co sprawia, ze publicznosc jednorazowo moze ogarnac tylko polowe komunikatu fabularnego. Z tego powodu Opera Dozynki Teatru Napiecie zawsze grana jest dwukrotnie, aby, tym samym, pelniej prezentowala tautologiczne powierzchnie zwierciadlanych odbic postaci...

 

4. Spektakl Teatru Napiecie na podstawie prozy poetyckiej Andrzeja Sosnowskiego, ktorego przyczynkiem i glownym motorem jest opowiesc o kryzysie wieku sredniego - jego kulminacji (Part B) i genezie (Part A).

 

 

INFO O TEATRZE NAPIECIE

 


Teatr Napiecie tworzy swoje przedstawienia w obrebie synergetycznego teatru ruchu wyobrazni. Na przekor panujacej modzie tworzenia przedstawien alternatywnych, sklania sie do laczenia jak najwiekszej liczby srodkow artystycznego wyrazu. Stara sie stworzyc rodzaj paradoksalnej, wypaczonej i na swoj sposob groteskowej rzeczywistosci, ktora jest w stanie wyjsc poza siebie, aby funkcjonowac jako przyczynek do kontrdyskusji na temat rzeczywistosci aktualnie doswiadczanej.

Chociaz Teatr Napiecie czesciej przygotowuje spektakle na podstawie wlasnych tekstow (np. „Salon Lenistwa”, „Lewa Strona Prawa Strona”), czasami inscenizuje jednak teksty innych autorow (np. „Przewodnik dla bezdomnych” na podstawie poezji Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego oraz impresji Arthura Rimbauda). W zwiazku z tym spektakle Teatru Napiecie poruszaja bardzo rozne tematy i nie zamykaja sie w jednej formie scenicznego wyrazu.

Teatr Napiecie celowo nie konstytuuje metody pracy scenicznej, ktora stosowalby do tworzenia spektakli. Wynika to z faktu, iz stara sie nie powielac pomyslow, ktore wykorzystuje w kolejnych Projektach.

W inscenizacjach Teatru Napiecie widoczna jest swiadomosc najrozniejszych konwencji teatralnych, ktorymi tworcy zongluja i ktore ze soba mieszaja (np. teatr mansjonowy i symultaniczny w „Przewodniku dla bezdomnych”; konwencjonalne aktorstwo „epoki gwiazd” zmieszane z modernistycznym kabaretem w „Salonie Lenistwa”, etc.)...

Teatr Napiecie bardzo czesto generuje calkowicie autorskie konwencje sceniczne.


 

Projekt subliminalny

 


Od 2007 r. Teatr Napiecie eksperymentuje nad swiadomym wykorzystywaniem sygnalow podprogowych (wizualnych i akustycznych) w spektaklach teatralnych. Poszukiwania te maja na celu kierunkowe pobudzenie wyobrazni widza, tak aby indywidualne wizje tworzone w jego umysle podczas spektaklu staly sie integralna czescia przedstawienia. Pierwsza realizacja projektu jest spektakl Opera Dozynki.


 

Realizacje

 

Zawieszenie (2006), Przewodnik dla bezdomnych (2007), Salon Lenistwa (2007), Pneuma (2007), Lewa Strona Prawa Strona (2008), Uczta (2008)

 
  STRONY PARTNERSKIE I POLECANE PRZEZ MAGAZYN CEGŁA  
   
  Portal turystyczny Noclegi-Online Wrocław  Kalambur