Szóstka

Rok wydania: 2005

Co w środku: proza Karola Maliszewskiego i Jarosława Kolasińskiego, kolejny odcinek pracy magisterskiej o Gombrowiczu, fragmenty dzieła Brunona Lef Lewina oraz sporo dobrej poezji takich autorów jak: Mariusz Grzebalski, Karol Maliszewski, Jacek Bierut, Robert Rybicki, Edward Pasewicz, Joanna Obuchowicz, Piotr Janicki, Adam Grzelec, Mira Szychowiak . Numer pracowała graficzne i złożyła Kamila Iżykowska, studentka wrocławskiej ASP.  Baza główna na Trzebnickiej 4 przeżywa renesans, polecamy archiwalny film.  
Na spotkaniach w mieszkaniu w kamienicy pojawiają się kolejni autorzy z kraju prezentujący twórczość z wysokości pieca kaflowego. Na Trzebnickiej 4 odbywają się wystawy prac artystycznych, regularne jam session oraz mniej formalne spotkania. 
Oprócz działalności wydawniczej magazynu, nadajemy literacką audycję ?Spod, ponad, zza ? konfrontacje literackie? na falach Akademickiego Radia Luz. Prowadzenie: Karol Pęcherz i Kamil Zając.
Jest to też ostatni numer w oficjalnej jakości xero, na horyzoncie pojawiają się nowe możliwości rozwoju i czas zmian dla ?Cegły?, która coraz bardziej wtapia się we wrocławskie środowisko studencko-literacko-artystyczne. 

Broszura A5, oficjalna jakość xero.
Nakład około  200 egz.

Bruno Lef Lewin
Mariusz Grzebalski
Karol Maliszewski
Jacek Bierut
Robert Rybicki
Edward Pasewicz
Joanna Obuchowicz
Karol Pęcherz
Piotr Janicki
Jarosław Kolasiński
Adam Grzelec
Mira Szychowiak
Box
Tomek Ważny
Krystian Andrzejewski
Grzegorz Winkiel
Mirosław Marcol

POBIERZ PDF >>

KOREKTA
redakcja

DESIGN
Kamila IżykowskaWrocławski Program Wydawniczy