Czterdziestka

Rok wydania: 2018

Tak jest! Dobrnęliśmy do "czterdziestki" i postanowiliśmy uczcić tę wiekopomną chwilę publikacją podsumowującą dotychczasowy okres działalności Magazynu Cegła. Publikacja zawiera prezentacje numerów 1-39 wydanych w latach 2001-2017 czyli Cegła wszystkich Cegieł. Od czasów pojawienia się Magazynu Cegła na jeleniogórskim Kolegium Karkonoskim jako klasycznego literackiego artzina w 2001 roku, upłynęło sporo czasu, w którym magazyn zmieniał się jak kameleon. "Literatura & Design" to hasło, które najlepiej oddaje dzisiejszy charakter tego nietuzinkowego czasopisma.  "Czterdziestkę" zamknęliśmy w pudełku o kształcie cegły, do którego wrzuciliśmy prezentacje każdego numeru: opis merytoryczny i techniczny, listę autorów oraz przykładowe zdjęcia.  Historię zamknęliśmy w pudełku, odważnie patrzymy w przyszłość! Do zobaczenia. C.d.n.

Wydanie w kolekcjonerskim nakładzie 450 egz. znajdziecie w Księgarni Tajne Komplety (Wrocław, Przejście Garncarskie 2) lub on-line: Tajne Komplety

 

Podziękowania za współpracę w okresie 2001-2017 zechcą przyjąć: Autorzy tekstów poetyckich i prozatorskich, z którymi nasze drogi się połączyły, Kolegium Karkonoskie w Jeleniej Górze za start w nieznane, Wydział Kultury we Wrocławiu za za wieloetnią współpracę, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za jednorazową współpracę, Urząd Marszakłowski Województwa Dolnośląskiego za sporadyczną współpracę, Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 za jednorazową współpracę ale za to jaką! , Wrocławski Program Wydawniczy za obecną współpracę.

Autorzy opisów:
Karol Pęcherz
Łukasz Plata

PDF: https://issuu.com/MML_Cegla

KOREKTA
Karol Pęcherz

DESIGN
Karolina Wiśniewska Love GyyethyWrocławski Program Wydawniczy