AutoBook

Rok wydania: 2016

AutoBook to specjalne wydanie Magazynu Literackiego Cegła w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w ramach programu Biliopolis. 34 nr ?Cegły? został wydany jako komplet magnesów na samochody i naklejek samoprzylepnych na rowery z cytatami klasyków: Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry, Witkacego oraz Cypriana Kamila Norwida, jak również hasłami promującymi czytelnictwo.
W ramach projektu wyprodukowaliśmy 1,5 tony magnesów w 70 wzorach nawiązujących do stylistyki samochodów sportowych z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Od wiosny 2016 roku rozdysponowaliśmy ponad 10 000 sztuk magnesów, które zdobią samochody kierowców.
Magnesy po raz pierwszy zaprezentowane zostały 28.05.2016 na ulicy Cieszyńskiego w okolicy Arsenału Miejskiego, a twarzą Literackiego Pit-Stopu był pilot rajdowy, współpracujący między innymi z Robertem Kubicą - Maciej Szczepaniak.
Nasze Literackie Pit-Stopy, podczas których można było otrzymać magnetyczne zestawy, odbywały się w 2016 roku we Wrocławiu, Nowej Rudzie, Lubiążu, Wałbrzychu, Kowarach, Bielawie, Strzelinie, Świdnicy oraz w Wilnie.
Przez cały rok zamienialiśmy Wasze auta w książki, można by powiedzieć w autoklasyki.
Bardzo dziękujemy kierowcom z Polski i zagranicy za udział w naszej akcji i promocji czytelnictwa.
Na koniec akcji wydany został katalog ze zdjęciami podsumowujący naszą magnetyczną akcję.

Magnesy: 70 różnokształtnych wzorów w różnych kształtach i rozmiarach
Nakład: ponad 10 000 szt.
Naklejki: 15 wzorów rowerowych
Nakład: 2000 sztuk

Katalog:
Nakład: 550 egz.
Druk offset

dostępne reedycje magnesów w Księgarni Tajne Komplety

Adam Mickiewicz
Aleksander Fredro
Witkacy
Cyprian Kamil Norwid

POBIERZ PDF >>

KOREKTA
Michalina Czekańska

DESIGNWrocławski Program Wydawniczy