AutoBook

UWAGA: Magnesy na auta (jak również lodówki, pralki itd) oraz naklejki na rowery i wlepki są dostępne w Księgarni Tajne Komplety (Wrocław, Przejście Garncarskie 2)

AutoBook to specjalne wydanie Magazynu Literackiego Cegła w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w ramach programu Biliopolis. Magazyn Cegła to czasopismo literackie wydawane w niekonwencjonalnych formach od 2001 roku.

34 nr Cegły został wydany jako komplet magnesów na samochody i naklejek samoprzylepnych na rowery z cytatami klasyków: Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry, Witkacego oraz Cypriana Kamila Norwida, jak również hasłami promującymi czytelnictwo.

W ramach projektu wyprodukowaliśmy 1,5 tony magnesów w 70 wzorach nawiązujących do stylistyki samochodów sportowych z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Od wiosny rozdysponowaliśmy ponad 10 000 sztuk magnesów, które zdobią samochody kierowców.

Magnesy po raz pierwszy zaprezentowane zostały 28.05.2016 na ulicy Cieszyńskiego w okolicy Arsenału Miejskiego, a twarzą Literackiego Pit-Stopu był pilot rajdowy, współpracujący między innymi z Robertem Kubicą ? Maciej Szczepaniak.

Nasze Literackie Pit-Stopy, podczas których można było otrzymać magnetyczne zestawy, odbywały się w 2016 roku we Wrocławiu, Nowej Rudzie, Lubiążu, Wałbrzychu, Kowarach, Bielawie, Strzelinie, Świdnicy oraz w Wilnie.

Przez cały rok zamienialiśmy Wasze auta w książki, można by powiedzieć w autoklasyki.

Bardzo dziękujemy kierowcom z Polski i zagranicy za udział w naszej akcji i promocji czytelnictwa.

 

Znajdź nas na Facebooku!

 

UWAGA:
CZEKAMY NA WASZE ZDJĘCIA Z PODRÓZY: redakcja@magazyn-cegla.net
W tytule maila wystarczy wpisać Literacki PIT-STOP.
ZA NAJLEPSZE FOTOGRAFIE OTRZYMACIE NAGRODY!

Adam Mickiewicz
Aleksander Fredro
Witkacy
Cyprian Kamil Norwid

POBIERZ PDF >>

KOREKTA
Michalina Czekańska

DESIGN

Magazyn Cegła jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz
Wydział Kultury Gminy Wrocław

Wrocław - The Meeting Place

Wrocław - The Meeting Place